Який прибуток юриста — поганий?
Не беріть погані гроші. Кажучи «погані», я маю на увазі дві речі.
Гроші від брудної роботи
Перше — це дохід від людей із підмоченою репутацією, чия поведінка суперечить базовим засадам. Якщо без пафосу й утрировано: коли юристу платять за роботу, наслідком якої будуть страждання невинної людини.
Справа не лише у ваших моральних засадах. Той, хто платить за брудну роботу, ніколи не питатиме до вас поваги й не порадить друзям. Більше того — такий юрист опиняється на гачку: за потреби його витягнуть із затишного болота й помістять у місця не дуже приємні.
Гроші «нечистоплотним шляхом»
Друге — коли гроші беруть не зовсім чесно:
- оголошують малу вартість, щоб потім умисно її збільшувати;
- надають комплекс послуг, розуміючи, що клієнту вони не потрібні;
- беруть гроші з клієнта і з його опонента;
- затягують справу, бо гонорар прив’язаний до засідань.
Золота клітка
Можливо, розумніше не гнатися за поганим прибутком — він робить юриста дуже вразливим. Бо є ризик потрапити в «золоту клітку», вибратися з якої можна хіба що в дерев’яну.
Гроші в юриста будуть, а от витратити їх стане проблематично: виїхати з країни не дадуть, парком спокійно не погуляєш, а на адресу прилітатимуть прокльони й погрози. І ти розумітимеш, що сам винен.
Незручне питання: останній «жирний» гонорар, від якого ви не відмовились, — це був дохід чи перший прут вашої золотої клітки?