Про спільну роботу з іншими юристами
Одна голова — добре, а дві — неестетично (народна мудрість)
У деяких справах є сенс працювати кільком юристам одночасно. Моделі співпраці життя підкаже саме — ось основні.
Хто веде
Буває, що один із команди — генератор ідей. Тоді всі орієнтуються на нього.
Буває й паритет, коли «головного» немає, і кожен виконує свою частину. І ось тут ключове: навіть якщо ви не граєте першу скрипку — викладайтеся повністю. Інакше в наступних справах ваша участь буде вже й не дуже потрібна. Стратегія підтакування й погоджування в командній роботі неприйнятна.
Союзники не з вашої команди
До спільної роботи належать і випадки, коли юрист-представник не у вашій команді, але представляє того, хто зацікавлений в результаті так само, як ваш клієнт — співвідповідачі, треті особи без самостійних вимог. З ними варто синхронізуватися.
Двом юристам доручили провести перемовини. Один каже іншому: — Давайте будемо чесні одне з одним! — Окей, ви перший, — відповів другий.
На цьому розмова й закінчилась.
Незручне питання: у спільній справі ви тягнете свою частину на повну — чи економите сили, поки «головний» відповідає за результат?